Mūsų gamta

Daugiametės gėlės


   

Daugiametės gėlės

Daugiau kaip du vegetacinius sezonus augančios gėlės vadinamos daugiametėmis. Ši gėlių grupė gausi rūšių, kilusių iš įvairių Žemės rutulio vietų, todėl jų augimas ir vystymasis labai skirtingas. Bendra tai, kad daugiametės gėlės turi žiemoti, pavasarį vėl atželti ir kiekvienais vegetacijos metais praeiti visą tai rūšiai būdingą vystymosi ciklą. Dažniausiai daugiametė yra tik požeminė augalo dalis. Antžeminė augalo dalis kiekvieną rudenį nudžiūna arba nušąla, o pavasarį vėl atželia.

Daugiamečių gėlių amžius nevienodas: trumpaamžis – 3-4, ilgaamžės – 7 ir daugiau metų. Yra daugiamečių gėlių, augančių 20 ir daugiau metų. Tarpinio amžiaus gėlės vegetuoja 5-6 metus. Daugiamečių gėlių amžius nesutampa su dekoratyvumo periodu. Pastarasis būna trupesnis.  www.viksraitis.com

Daugiamečių gėlių priežiūrai reikia mažiausiai laiko. Daugiametės gėlės gali būti sodinamos pavieniui arba grupelėmis. Jas galima sodinti miksborderiuose, apvaduose, rabatėse, lysvėse, parteriuose ir alpinariumuose.

Daugiametės gėlės: didžiažiedis katilėlis, sodinis pentinius, geltonoji vienadienė, banguotoji melsvė, sibirinis vilkdalgis, krūminis bijūnas, ylalapis flioksas, žėrinčioji rudbekija, žalioji rūta, puošnusis šilokas.