Mūsų gamta

Izotoniniai gėrimai


   

Izotoniniai gėrimai

Intensyvi mankšta skatina gerą savijautą, tinkamą širdies veiklą ir svorio netekimą. Tačiau intensyvių treniruočių metu, Jūs daug prakaituojate ir netenkate nemažai skysčių. Nors prakaitavimas ir palaiko Jūsų esminės temperatūros vėsumą, bet gali sukelti dehidrataciją, svarbių mineralų trūkumą arba šilumos smūgį. Tam ir yra reikalingi izotoniniai gėrimai. Jie greitai atstato reikiamų mineralų ir skysčių kiekį. Taip Jūs išvengiate rimtų sveikatos problemų.

iso-gerimas

Sporto gėrimai yra klasifikuojami trejopai: izotoniniai, hipotoniniai ir hipertoniniai, priklausomai nuo angliavandenių kiekio juose. Izotoniniai gėrimai turi nuo 3 iki 8 procentų angliavandenių, įskaitant ir gliukozę – Jūsų organizmo pageidaujamą energijos šaltinį. Šie produktai turi apie 280-330 osmolitų viename kilograme ( osmolitai – vertingi azoto ir anglies junginiai, atstatantys skysčių trūkumą ir apsaugantys ląsteles). Osmolitai yra angliavandenių, elektrolitų, saldiklių ir konservantų šaltiniai skysčiuose. Izotoniniai gėrimai yra labai populiarūs tarp bėgikų ir kitų ištvermės sportininkų, dėl to, kad jie greitai atstato natūralų organizmo skysčių balansą.

Sportiniai gėrimai tapo esminiu sporto ir fitneso papildu rinkoje per pastaruosius kelis dešimtmečius. Pagrindinis produkto tikslas yra asmens fizinės veiklos gerinimas ir maksimalus sportininkų konkurencingumas. Jų poveikis sportininkams buvo nuodugniai ištirtas ir išvados parodė, kad gėrimai yra puiki vandens alternatyva, išsamiau apie gėrius ir maitą sportui rasite čia.

Sporto gėrimų rinka prasidėjo tada, kai teko ištirti šilumos poveikį sportininkams. Tyrimai atskleidė, kad sportuojantiems žmonėms trūko elektrolitų ir angliavandenių, nes intensyvių treniruočių metu šios medžiagos buvo paprasčiausiai prarandamos. Nuo tada ir prasidėjo sportinių gėrimų gamyba ir vartojimas. Sporto gėrimų vartojimas buvo patvirtintas kliniškai ir buvo įrodyta, kad geriant izotoninius gėrimus buvo pastebimai gerinami sportininkų rezultatai. Angliavandeniais praturtintas produktas padeda išlaikyti gliukozės kiekį kraujyje, o tai yra labai svarbu bet kurioje sporto šakoje. Šie gėrimai leidžia sportininkams konkuruoti ilgiau. Skystyje esantys elektrolitai, ryškiai sumažina dehidratacijos riziką. Kai kuriose sporto varžybose vyrauja klaidinga nuomonė ir sportiniai gėrimai yra netoleruojami, nes yra manoma, kad jie sukelia nelygybę tarp sportininkų. Taip yra manoma todėl, kad sportininkas vartodamas gėrimus turi efektyvesnį našumą ir fizinę ištvermę, nei negeriantis.

Renkantis izotoninius gėrimus yra svarbu pasirinkti tinkamas sudedamąsias dalis. Tie, kurie intensyviai sportuoja turėtu rinktis gėrimus, kuriuose yra natrio (110-220 mg). Taip pat idealus gėrimas turi turėti nuo 4 iki 6 procentų angliavandenių. Venkite produkto, kuriame angliavandenių koncentracija yra daugiau nei 8 procentai, nes toks kiekis gali sukelti skrandžio negalavimus.

Apie vienmetės, dvimetės gėlės